Noutăți

Căutăm Coordonator Comunicare & Fundraising

Ești interesat/(ă) să lucrezi în sectorul nonprofit într-o organizație care urmărește creșterea calității vieții cetățenilor prin programe și proiecte care stimulează implicarea civică și colaborarea?

Dacă răspunsul e DA, hai să ne cunoaștem!

Căutăm un coleg care să fie alături de noi full-time, pentru a face cunoscută activitatea și pentru a contribui la creșterea impactului și sustenabilității Asociației CIVICA prin activități de fundrasing.

Ce căutăm la Coordonatorul de Comunicare & Fundraising?

Vrem să lucrăm cu o persoană empatică, curioasă, proactivă, organizată, orientată spre atingerea rezultatelor, pasionată de comunicare și căreia îi place să interacționeze cu oamenii.

Ne dorim un absolvent de Comunicare, Jurnalism, Marketing sau din domenii conexe (Sociologie, Antropologie, Științe Politice etc). De asemenea, contează să știm că ai făcut sau faci voluntariat și că ai o experiență de lucru de min. 2 ani, vorbești și scrii bine în limba română și engleză.

Ce va face, concret, Coordonatorul de Comunicare & Fundraising?

Responsabilități cheie:

 • Vei comunica activitatea și rezultatele organizației în mediul online și offline (website, newsletters, social media, rapoarte de activitate, prezentări);
 • Vei lucra împreună cu managerul organizației la realizarea și implementarea unei strategii de fundraising pentru fidelizarea și creșterea și numărului de donatori;
 • Vei realiza activități de donor care (gestionarea bazei de date de donatori, comunicarea regulată cu donatorii existenți, organizarea de întâlniri, realizarea de rapoarte pentru donatori persoane fizice sau companii);
 • Vei dezvolta și menține relația cu stakeholderii organizației (cetățeni, donatori, grupuri și organizații ale societății civile, companii private și autorități publice).

De ce să te alături echipei CIVICA?

 • Vei avea acces la resursele și oportunitățile de învățare și formare, atât ale CIVICA, cât și ale rețelelor naționale sau internaționale din care facem parte;
 • Vei lucra alături de colegi cu experiență semnificativă în sectorul non-guvernamental (advocacy, organizare și dezvoltare comunitară), business, juridic și guvernamental;
 • Vei avea libertate pentru a pune în practică idei prin care să acționezi ca agent al schimbării în comunitate;
 • Vei fi în contact cu reprezentanți și specialiști ai unor ONG-uri de profil, ai unor companii private, grupuri de inițiativă civică și ai instituțiilor publice;
 • Vei avea un program flexibil adaptat după nevoile tale și ale noastre. 

Unde vom lucra? 

Ne desfășurăm activitatea la biroul nostru din Iași, îmbinând și lucrul de acasă atunci când este necesar. Stabilim împreună variantele cele mai potrivite.

Așteptăm cu interes aplicația ta până pe 20 octombrie 2023 (inclusiv) pe adresa contact@asociatiacivica.ro, cu subiectul „Candidatură_Coordonator Comunicare & Fundraising” care să conțină:

 1. CV-ul tău;
 2. Răspunsul la întrebările: „Ce te motivează să te alături echipei noastre și de ce crezi că ești persoana potrivită pentru rolul de Coordonator Comunicare & Fundraising?”

Dacă încă nu ne cunoști, iată câteva informații despre noi:

Despre CIVICA:

Suntem o organizație înființată în 2014, în Iași, pentru ca vocea cetățenilor să fie ascultată și respectată de decidenți, iar instituțiile să devină mai deschise și atente la nevoile reale ale oamenilor.

Prin proiectele noastre încurajăm implicarea civică, colaborarea și oferim asistență în advocacy și activare comunitară grupurilor de cetățeni și organizațiilor care vor să adreseze diverse nevoi din comunitate. De asemenea, desfășurăm proiecte de educație civică și media, organizăm dezbateri publice și evenimente care aduc împreună cetățenii și factorii decizionali pentru proiectele importante ale comunității. 

Asociația CIVICA există pentru a crește puterea cetățenilor de a controla schimbările care le afectează viața, prin proiecte care stimulează participarea publică și contribuie la buna guvernare.Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *